Asystent Sprzedaży Allegro to zestaw narzędzi, który znajduje się w ofercie Niezbędnika Sprzedawcy. Przeczytaj, w jakim celu powstał Asystent Sprzedaży i jak może pomóc Ci w sprzedaży na Allegro.

Asystent Sprzedaży to obok rozwijanego przez nas Menedżera zamówień oraz Statystyk Allegro niezbędne narzędzie każdego sprzedawcy.

Pomysł na asystenta zrodził się już dawno, a inspiracją były czasochłonne i monotonne czynności wykonywane przez znajomych Sprzedawców.

Omijacz opłaty utrzymaniowej Allegro

Pierwszym narzędziem, jakie udostępniliśmy w ramach Asystenta Sprzedaży, jest Omijacz opłat utrzymaniowych.

Pomysł na narzędzie nasunął jeden z naszych stałych Klientów. Dziękujemy mu serdecznie. Narzędzie jest chętnie używane przez naszych Użytkowników, gdyż dzięki niemu mogą zaoszczędzić pieniądze na ominięciu opłaty od ofert nieefektywnych Allegro.

Pierwsza wersja narzędzia była dość uboga — tworzenie kopii ofert z opłatą i ich zakańczanie. Aktualnie narzędzie dodatkowo odtwarza wielowariantowość, zestawy Allegro oraz tagi abonamentu Allegro. Wyposażone jest również w zabezpieczenia typu: wyłączenie promowania w nowo utworzonych kopiach, wyłączenie auto-wznawiania zakończonych ofert, niezakańczanie ofert ze strefy okazji, które regulaminowo muszą trwać przez wymagany okres.

Edytor zestawów Allegro

Kolejnym narzędziem, które pojawiło się w Asystencie Sprzedaży, jest Edytor zestawów Allegro.

Na pomysł wpadliśmy samodzielnie podczas uporczywego tworzenia zestawów na Allegro. Dzięki Edytorowi zestawów Allegro jesteśmy w stanie o wiele szybciej i łatwiej tworzyć promocyjne zestawy z rabatem dla Kupujących na Allegro.

Potęga narzędzia leży w możliwości kopiowania serii zestawów i masowego wklejania do ofert. Oferty na liście można przeszukiwać i filtrować.
Dodatkową zaletą jest tworzenie kopii zapasowych zestawów Allegro. Dzięki temu możemy je z łatwością przywrócić po ich zniknięciu na Allegro. Zakończenie ofert na Allegro i ich wznowienie bezpowrotnie usuwa zestawy. Korzystając z naszego narzędzia nie musisz ich tworzyć na nowo — wystarczy je wczytać z kopii zapasowej.

Autoresponder dyskusji Allegro

Trzecim narzędziem, jakie zaoferowaliśmy w ramach Asystenta Sprzedaży, jest Autoresponder dyskusji Allegro.

Inspiracją do utworzenia narzędzia był post jednego z członków grupy Zjednoczeni Sprzedawcy na Facebooku:
Dziękujemy również i mu za podzielenie się swoimi doświadczeniami, co pozwoliło nam wykorzystać naszą wiedzę ku dobru Sprzedawców.
Dzięki Autoresponderowi dyskusji Allegro Sprzedawcy mogą poprawić wskaźniki sprzedaży na Allegro, które są brane pod uwagę w sortowaniu po trafności.

Autoresponder wiadomości email

Czwartym narzędziem Asystenta Sprzedaży Allegro jest Autoresponder wiadomości email.

Powstał niedługo po udostępnienie Autorespondera dyskusji Allegro na częste prośby Użytkowników o tego typu narzędzie. A głównym motorem było zaobserwowanie spadku pozycji ofert w wyszukiwaniu po trafności przy "Nieakceptowalnym" wskaźniku czasu odpowiedzi na pytania od Kupujących Allegrowiczów.

Zwykły autoresponder wysyła odpowiedzi na pytania Kupujących z Allegro nie na adres Kupującego tylko na powiadomienia@allegro.pl, co niestety powoduje odrzucenie wiadomości. Dlatego też niezbędne było specjalne narzędzie, które wyśle odpowiedź na adres Kupującego — Autoresponder wiadomości email.